Site Logo

TRICK ART

Co to jest Trick Art

trick art – sztuka mająca za zadanie oszukanie ludzkiego oka poprzez iluzję. Malarstwo 3 d kojarzy nam się głównie z malarstwem na chodnikach, ulicach.  Obecnie trick art bardzo popularny jest w  malarstwie naściennym – murale, street art, pokoje 3 d, konstrukcje optyczne.

Czym jest Anamorfoza?

Anamorfoza to zniekształcenie obrazu. ,, Podwodny Świat ” to obraz, który namalowałam  na 2 bocznych ścianach i podłodze.

Malowidło  widziane jest prawidłowo tylko gdy patrzymy na niego z jednego punktu odniesienia. Gdy staniemy kilka kroków dalej perspektywa jest zaburzona. Czy widzicie to w ,, Podwodnym Świecie ?”

Co przedstawiają moje prace

W moich pracach efekt trick artu, malarstwa iluzorycznego, można zauważyć dzięki anamorfozie , to właśnie widzimy w ,, Podwodnym Świecie”.

W kolejnych pracach przestrzeń uzyskałam dzięki zastosowaniu namalowanych ram obrazów oraz dołożonych cieni wychodzących poza nie. Tak jest w obrazie z ,, Małpa”, ,,Żyrafa”

,, Papuzie skrzydła” są ponad naturalnych rozmiarów.

Technika malarska jaką się posługuję to aerograf

Jak uzyskać efekt trick art?

Za pomocą perspektywy, światła i cienia uzyskuję efekt malarstwa 3d. 

Przedstawione motywy mogą odwzorowywać rzeczywistość. Mogą być nadnaturalnych rozmiarów. Elementy mogą naśladować pęknięcia skalne, dziury w ziemi, elementy mogą wychodzić poza granice obrazu .

Motywy najczęściej pojawiające się w trick arcie to  martwa natura, architektura, fantastyczne miejsca zwierzęta, sceny zbiorowe,  sceny fantastyczne.