Site Logo
Logotyp

Logo projektowanie

 Logo projektowanieLogotyp – znak graficzny dla twojej firmy
logo

Każda nowo powstająca firma, rozpoczynająca wejściem na rynek pracy musi pomyśleć o stworzeniu logotypu. Logotyp jest znakiem rozpoznawczym firmy, wizytówką wizualną.

Wnikliwe przemyślenie jego wyglądu jest bardzo ważne, gdyż zazwyczaj wymyślony towarzyszy przez lata firmie. Rzadko firmy decydują się na zmianę logotypu. Ten krótki znak graficzny ma zapadać w pamięć i kojarzyć się z firmą.

Logotypy dzielimy na 3 grupy

logotyp typograficzny – składający się jedynie z ciągu wyrazu bądź poszczególnych liter. W projektowaniu tego typu logotypu bardzo ważny jest rodzaj wybranej czcionki. Fonty dzielą się na tysiące podgrup, toteż fonty klasyczne szeryfowe stosowane są do eleganckich klasycznych projektów, bezszeryfowe najczęściej stosowane w nowocześniejszej grafice, odręczne w działalnościach artystycznych, bądź romantycznych działających na emocje, czcionki retro w działalnościach starodawnych, grube fonty często związane z zabawą, fonty techniczno – komputerowe związane z technologią lub sportem.

– logotyp znaczek – wektorowy element, znak, symbol. Może przedstawiać konkretny element: przyrody, rzeczy np : ziemia, fala, gwiazda, bądź element abstrakcyjny: np: znaczek Nike.

– logotyp z typografią i wektorem

Księga znaku

Logo projektowanie :  w wersji kolorowej oraz czarno białej tworzy się księgę znaku, w której zawarte są zasady używania logotypu – wielkości przestrzeni roboczej od logotypu, uwag : np: że nigdy nie może być on zmieniany rozszerzany bądź zwężany, kolory tła na których jest preferowany, praz preferowany kolor główny logotypu.

Gdzie pojawia się logotyp?

Logotyp pojawia się jako logo, używany jest na wizytówkach, papierach firmowych, kopertach, stronach internetowych, banerach , billboardach, portalach społecznościowych itp.

Logotyp powinien sprawdzać się na każdej z powyżej wymienionych form, musi być dobrze widoczny na małych formatach jak i dużych. Dlatego nie zaleca się tworzenia zbyt skomplikowanych wzorów. Przekaz ma być prosty i czytelny.

 Arfia projektowała wzory dla JACK’s Amerykańskiej restauracji, Biosna- kosmetyki naturalne, salon tatuażu ABF- Art Body factory, MASA KRYTYCZNA, Amnesty Inetrnational, Piąta Klepka – poprawa logo  , Image sklep z używaną odzieżą, oraz dla mojej firmy logo ARFiA- Agencja Reklamy Fotografii i Aerografu.