Site Logo
Apetyczna Fotografia

Fotografia Kulinarna

Fotografia kulinarna apetyczne zdjęcia potraw.

fotografia_kulinarna

ARFiA zajmuję się fotografią kulinarną . Współpracowałam z bardzo dużą ilością restauracji, na której potrzeby fotografowałam jedzenie przez nie serwowane.

dla Tai Box - Ptak Łódź, kuchnia tajlandzko-chińska.

Moją fotografię kulinarną nazwałabym raczej kulinarno-produktową. Fotografia do menu lub zestawów restauracyjnych różni się nieco od fotografii kulinarnej do gazet, blogów, internetu. Ten typ fotografii musi pokazać całe danie, bez jego kadrowania. Każdy element powinien być ostry, a talerz nie ucięty – klient zamawiający daną potrawę spoglądając na menu, ma widzieć to co dostanie dokonując zamówienia. Nie ma tu miejsca na domyślanie się , jaka jest sałatka czy stek. Sesja odejmowała dania główne, talerze umieszczone były na białych drewnianych płytach. Posługiwałam się sztucznym światłem. Inne projekty dla Tai box można zobaczyć na reklama restauracje

Cukiernia

Tworzyłam również zdjęcia wyrobów cukierniczych dla Cukierni, oraz zestawy cukiernicze z CoCa Colą. Zdjęcia obejmowały drożdżówki, pączki, oraz czekoladki.

Sułtan Grill - Piotrkowska

Robiłam również zdjęcia zestawów lodowych dla Max Ice, dań kuchni tureckiej SUŁTAN GRILL – Piotrkowska, ISTAMBUŁ- TAJ-MAHAL, KARTAGINA.

Na czym polega fotografia kulinarna?

Fotografia kulinarna do gazet, blogów oraz internetu jak już wspomniałam wcześniej różni się nieco, od tej którą widać na mojej stronie .Możemy nie stosować już zasad typu : widok potrawa cały talerz, równomierne oświetlenie. Tu liczy się nastrój oraz doskonała kompozycja potrawy i jej przyrządzenie. Plan fotograficzny ma różne głębie ostrości, a potrawy bywają skadrowane, tak by pokazany rodzaj potrawy kierował nasz wzrok – ukazuje szczegóły – tworzy minimalistyczny nastrój.

Prócz potrawy istotny element wywiera tłozazwyczaj naturalne tło, potrawy umieszczone na drewnianych panelach, deskach, często pomalowanych na jasny kolor.

Kolejny element to dodatki kulinarne : serwetki, talerze, sztućce.

Fotografia kulinarna przepięknie wygląda z zastanym naturalnym światłem, ale jak wiadomo mieszkając w takiej sferze klimatycznej jak Polska pomoc doświetleniem sztucznym często jest niezbędna.

Od dłuższego czasu obserwuję , że gotowanie oraz wszystko z nim związane, jak fotografia kulinarna, gadżety kulinarne, zdrowe odżywianie, ekologiczny styl życia cieszą się bardzo dużo popularnością. Zarówno w mediach jak i naszym życiu codziennym, odnoszę wrażenie ,że ludzie stają się coraz bardziej świadomi własnych wyborów,przysłowie – ,, W zdrowym ciele zdrowy duch”, jest nam coraz bliższe.