Site Logo

Fotografia Chrzciny

Fotografia chrzciny – reportaż z uroczystości – sesje fotograficzne

Atelie

Fotografia chrzciny – rozpoczynam od sesji zdjęciowych w studio atelie , bądź plenerze. Wszystko zależy od tego czego oczekują rodzice. W atelie proponuję sesje rodzinne w towarzystwie rodziców i chrzestnych dziecka. Miło jest również, gdy pojawiają się dziadkowie. Wszyscy fotografowani są na tle fotograficznym, dużą rolę w zdjęciach odgrywa portret. Emocje ukazujące się na twarzy wszystkich uczestników ważnego wydarzenia jakim jest chrzest. Niesamowicie jest obserwować portrety trzypokoleniowej rodziny : dziecka, rodziców, chrzestnych oraz dziadków – to bardzo ważna pamiątka rodzinna, do której miło jest powracać po latach.

Plener

Gdy pogoda dopisuje dobrym pomysłem jest zorganizować plener. Maluszek ubrany w odświętny strój pięknie wygląda na tle słonecznych krajobrazów. Plener jest dobrym pretekstem do zorganizowania pikniku rodzinnego. Po którym prócz wspomnień zostaje reportaż fotograficzny.Warto wybrać się w urokliwe miejsca, ogrody botaniczne, muzeum wsi, łąki, lasy, parki. 

Kościół

Najważniejszym elementem jest oczywiście uroczystość w kościele. Sam maluszek jeszcze nie zdaje sobie sprawy co dzieje się wokół niego, ale dzięki swoim rodzicom zostaje wprowadzony w nowy dla siebie świat religii chrześcijańskiej.Każdorazowe uczestnictwo w ceremonii Chrztu jest również, swego rodzaju, przypomnieniem własnego Chrztu Świętego, a tym samym odnowieniem w wierze. Wszystko, co jest czynione czy mówione podczas obrzędu, ma swoją wartość symboliczną, której znajomość otwiera tajniki sakramentu.Najbardziej podniosłą chwilą w kościele oczywiście jest skraplanie wodą dziecka – obrzęd nawrócenia i oczyszczenia z grzechów, sprawowany na polecenie samego jego założyciela Jezusa Chrystusa.

Obiad Rodzinny

Po zakończonej uroczystości rodzice z dzieckiem wraz z cała rodziną zmierzają na obiad rodzinnych. W tym momencie przystępuję do robienia zdjęć rodzinnych, bliższej i dalszej rodziny, zabaw dzieci, fotografuję przebieg rodzinnego spotkania.

Album

Gdy zakończę fotografować przystępuję do obróbki zdjęć. Klient otrzymuje zdjęcia w formie cyfrowej. Jeżeli zechce może również otrzymać odbitki fotograficzne. Następnie wraz z rodzicami wybieramy album, do którego wklejam zdjęcia.

Prócz oferty fotograficznej oferuję portret ilustrację – bardzo fajny prezent dla rodziny. Ręcznie stworzona ilustracja na komputerze.