Site Logo
Komunia

Fotografia Komunia

Fotografia Komunia – sesje zdjęciowe z uroczystości komunijnej.

 

Reportaż Komunia

Na reportaż komunijny, fotografia komunia składa się sesja zdjęciowa w plenerze, komunia zazwyczaj przypada na okres wiosenny, w którym natura budzi się do życia. jest to najpiękniejsza pora roku, rozkwitjące pąki kwiatów i drzew, zieleń oraz promyki słońca, są najlepszą scenerią do zrealizowania sesji zdjęciowej dzieci. W ten ważny dzień dzieci ubrane są odświętnie, dziewczynki w białe suknie, chłopcy w garnitur lub alby. Biel komunijnych ubrań przepięknie kontrastuje z soczystą zielenią przyrody.

Warto wybrać się do parku lub innego magicznego miejsca jakim może być staw, jezioro, łąki i uwiecznić radość dziecięcego uśmiechu. Bardzo lubię współpracę z dziećmi gdyż są bardzo żywiołowe, emocje na ich twarzach są zawsze szczere i prawdziwe a oko fotografa zawsze dostrzeże naturalność. Rodzice bądź rodzice chrzestni ze względu na swój dojrzały wiek często kryją się z emocjami, zamykają się w swojej skrupie, masce. Moim zadaniem jest stworzyć klimat w którym zarówno dzieci jak i rodzice będą czuć się naturalnie i radośnie.

Sesje w atelier przy sztucznym oświetleniu obejmują portrety komunijne, zdjęcia z rodzicami, dziadkami, chrzestnymi. Po zakończonej sesji przystępuję do obróbki zdjęć. Rodzice otrzymują zdjęcia w formie cyfrowej. Oferuję również album komunijny z wywołanymi fotografiami, dużego formatu zdjęcia portretowe. Prócz działalności fotograficznej zajmuje również się reklamą, ilustracja – portret komunijny – doskonały prezent rodzinny, ukazany w niebanalny sposób.

Następnie przystępujemy do uroczystości w kościele. Komunia święta to ważna uroczystość katolicka. Komunię świętą przyjmują dzieci w trzeciej klasie podstawowej. Jest to druga najważniejsza uroczystość po chrzcie świętym. Dzieci przyjmują Eucharystię, poprzez przyjęcie ciała i krwi Chrystusa – opłatek. Kolejnymi etapami uroczystości jest błogosławieństwo, życzenia oraz procesja wyjścia dzieci z kościoła.

Po zakończonej uroczystości kościelnej całe rodziny zmierzają na uroczysty obiad, który zazwyczaj odbywa się w wynajętym lokum gastronomicznym. Od tej pory fotografuję rodzinę przy stole, każdy z uczestników może zrobić sobie zdjęcie portretowe z dzieckiem. Fotografuję urocze chwile rozbieganych, bawiących się dzieci. Na tym etapie uroczystości wszyscy rozmawiają w gronie rodzinnym, dzieci rozpakowują prezenty otrzymane od gości, jest to idealany moment do sfotografowania naturalnego, ciepłego reportażu rodzinnego.