Site Logo
Black and White / Kolorowa

Fotografia Artystyczna

Fotografia zapis w formie obrazu.

Fotografia Artystyczna – Na początku fotografia pełniła funkcję pamiątek, historii rodzinnych,- portret, historii wojennych – reportaż wojenny. Z biegiem czasu przybrała ona charakter artystyczny, który miał cieszyć oko, wyrażać emocje, stawiać nas przed pytaniami jakie stawia nam sztuka.

fotografia_ artystyczna

,, Czarno nad białym - modyfikacja ciała istoty ''

Czarno biała sesja zdjęciowa. Sesja składa się z dwóch różnych sesji. Chciałam w nich od materializować przedmioty martwe, żywe zaś zmodyfikować. Całość połączyła materię z organicznym ciałem. Kobieta ze zmodyfikowanymi nogami oraz mężczyzna, którego ciało łączy się w industrialną plastikową konstrukcję.

Kolejna sesja pokazuje podobieństwo ludzkiego kobiecego ciała z martwym drewnianym kształtem jakim jest noga od krzesła , bądź szisza, który w tym odbiorze również nawiązuje symboliką do metafizyczności kobiecej natury.

Obie sesje łączy wspólny temat jakim jest modyfikacja ludzkiego ciała

,,Czerwony Kapturek''

Sesja zdjęciowa w plenerze z wykorzystaniem sztucznego światła – różne źródła światła. Tematem przewodnim była znana przez wszystkich baśń – Czerwony Kapturek. Zależało mi na humorystycznym cyklu zdjęć.  

,, Portret Dziewczyny ''

Portret czarno – biały . Klasyka fotografii artystycznej. Gra światła i cienia .Sesja zdjęciowa odbyła się w studio fotograficznym. sesja składa się z trzech elementów tła, sukienki w grochy, oraz młodej dziewczyny. Atmosfera zdjęć jest lekka i ulotna. 

Początek mojej przygody z fotografią

Fotografia artystyczna zafascynowała mnie w liceum. Sposób wyrażania siebie, oraz świata który nas otacza poprzez obraz zawsze był dla mnie najlepszym środkiem wyrazu. Jestem wzrokowcem opisuje świat obrazem.
Jestem dumna z tego ,że udało mi się poznać tajniki fotografii lustrzanej, która teraz niestety zostaje wyparta przez fotografię cyfrową. Doświadczenie z kliszą oraz wywoływanie negatywów i zdjęć ukształtowały mój charakter, spojrzenie na świat.

Wspominam to jako okres w którym fotografia zawsze była przemyślana.

Czas jej wykonania dłuższy, człowiek bardziej szanował klisze jak i odbitki.

Teraz każdy robi multum zdjęć, które w wersji cyfrowej wrzuca na komputer, po czasie okazuje się ,że przypadkiem zostały wykasowane lub zaginęły, ulotność cyfrowej fotografii.

Fotografia artystyczna nie jest na zlecenie, to czas w którym mogę realizować siebie i swoje pomysły. Może być fotografią zastaną – wtedy gdy sfotografuję coś co zobaczę lub fotografią aranżowaną jak w przypadku moich sesji zdjęciowych. Tu najpierw pojawia się pomysł a później dopiero wykonanie.