Site Logo

Reklama Spożywcza

reklama_spozywcza_lody_jogo

Reklama spożywcza produktów: pieczywo, nabiał, warzywa, owoce, mięso, ryby, słodycze, alkohol. Reklama spożywcza zajmuje aż 40% ogólnej reklamy online na Polskim rynku. Produkty spożywcze są nie zbędne do właściwego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Każdy codziennie dokonuje kilku wyborów kupna produktów spożywczych.

Agencja Reklamowa ARFiA ma na celu zareklamować tak produkt, by konsument dokonał zakupu naszego produktu.

Reklama spożywcza ARFIA :

Przygotowywałam katalogi, z ofertą produktów – mleko, jogurty, serki, kefiry, twarogi. billboardy, banery, plakaty dla znanej marki mleczarskiej jaką jest JOGO.

Sesje zdjęciowe produktu dla cukierni na Piotrkowskiej – drożdżówki, pączki, praliny oraz cukiernicze projekty dla Max Ice w Manufakturze – rogale, lody, projekty dla piekarni z PIEKŁA RODEM.

Projektowałam opakowania spożywcze – reklama opakowania, dla CUPORT, ciasta Jaffa, okrągłe ciastka biszkoptowe z galaretką oblane czekoladą,

Zasady jakimi kieruję się przy tworzeniu reklamy spożywczej :

– przeprowadzane badania na rynku, zapotrzebowania, statystyki, sprawdzenie konkurencyjnych firm ich ofert i zakresu działania.

cel zwiększenie sprzedaży produktu spożywczego.

reklama spożywcza nie musi w 100% odzwierciedlać prawdy, nie ma na celu edukować bądź informować. Producent oraz pomysłodawca reklamy swoim działaniem, grafiką , tekstem mogą niebo ubarwić produkt. Zawsze na opakowaniach znajdują się etykiety ze składem , które są wiarygodnym źródłem produktu.

każdy produkt kierowany jest do innej grupy docelowej: do dzieci, młodzieży, dorosłych 20lat, 30 lat, 40, 50 itp, dla mężczyzn, kobiet, twardzieli, gadżeciarzy, rodzin, singli itp. Każda z tych grup ma inne potrzeby, które trzeba uwzględnić.

reklamy dla dzieci są kierowane do dzieci – kolorowe, fantazyjne, czarujące, bądź kierowane do matek, mówiące ,że produkt jest zdrowy i bezpieczny.

do młodzieży są pełne radości, spontaniczności, muzyki itp.

– dla rodzin – zawsze radosne przetstawiające szczęsliwą rodzinkę.

dla kobiet skierowane dla różnych grup : dla pani domu( proszki do prania), dla kobiety wyzwolonej ( perfumy), dla przeciętnej ( kremy) itp.

 – dla mężczyzn – reklamy samochodów, piękne kobiety, szybkie samochody, sporty ekstremalne.

Wygląd opakowania

wygląd opakowania może wizualnie sprawić ,że produkt w naszych oczach będzie wyglądał na : drogi, tani, ekologiczny, dla dzieci, zagraniczny – co nie musi iść w parze z jego zawartością. Reklama sprzedaje iluzje jaką chcielibyśmy zobaczyć. Niektóre czcionki przeznaczone są do tzw ,, drogich opakowań” inne do młodzieżowych. Są kolory dynamiczne, sztuczne jak i naturalnie harmonijne.

liczy się nie tylko grafika ale i opakowanie z jakiego jest zrobiony produkt – reklama opakowania. Powinno być ono funkcjonalne, a najlepiej wielofunkcyjne o ile jest to możliwe. Wielofunkcyjność zwiększy znacznie chęć jego kupna. Producent ma do wyboru cały wachlarz materiałów z jakich produkt może być wykonany: syntetyczne, papierowe itp.

– na klienta najlepiej działa cena, produkty stale krążące na rynku powinny być objęte promocjami cenowymi.

– co jakiś czas produkt wymaga zmiany graficznej, odbierany jest wtedy przez konsumenta jako nowy świeższy produkt

sezonowe projekty, limitowane edycje

Makiety, projekty opakowań spożywczych - ciastka Jaffa