Site Logo
Packshot

Fotografia Reklamowa

Fotografia reklamowa –  zdjęcia wykonywane z przeznaczeniem sprzedaży. Zdjęcia produktowe muszą zachęcać konsumenta do kupna danego produktu. Fotografowany przedmiot ukazany jest w atrakcyjny sposób. Tego typu fotografia jest bardzo popularna, bo jeżeli chcesz coś sprzedać musisz to przedstawić w jak najbardziej estetyczny sposób, by później zdjęcie mogło trafić do internetu i zachęcić do kupna danego produktu.

Fotografia Reklamowa to:

PACKSHOT– zdjęcia proste, przedstawiające produkt na jednolitym tle, z efektami odbicia, czy refleksów. Packshoty są to zdjęcia przedmiotów wykonane na białym tle, które mają na celu skupienie uwagi oglądającego na produkcie. pokazanie najważniejszych szczegółów czy też zalet fotografowanych produktów.

Zdjęcia packshotowe mogą być bezcieniowe, cieniowe lub z odbiciem lustrzanym

ARANŻOWANE – zdjęcia przedstawiające produkt w sposób kreatywny, w adekwatnym, tematycznym otoczeniu, często sztucznie tworzące kompozycje lokujące produkty. np: fotografia kulinarna

KATALOGOWE – najczęściej zdjęcia ubrań, które ukazane są na modelce.

Sesje reklamowe Odzieży

Sesje zdjęciowe głównie odbywają się w studiu atelie, przy sztucznym oświetleniu soft box, na jednolitym tle. Jak najlepiej sprzedać ubranie? Najlepiej ubrać w nie modela, wtedy konsument nie ma żadnych wątpliwości jak układa się ubranie. Zobacz więcej na reklama odzież

Kolejny sposób reklamowania odzieży to sesja zdjęciowa w plenerze – takie zdjęcia zawsze mają swój klimat i działają na emocje konsumenta, z sesji zdjęciowej z odzieży można stworzyć jakąś historie – ten typ reklamy stosowany jest u dużych producentów odzieży.

Sesje reklamowe żywności - restauracji

Fotografia reklamowa do menu lub zestawów restauracyjnych różni się nieco od fotografii kulinarnej do gazet, blogów, internetu. Ten typ fotografii musi pokazać całe danie, bez jego kadrowania. Każdy element powinien być ostry, a talerz nie ucięty – klient zamawiający daną potrawę spoglądając na menu, ma widzieć to co dostanie dokonując zamówienia. Nie ma tu miejsca na domyślanie się , jaka jest sałatka czy stek. Sesja odejmowała dania główne, talerze umieszczone były na białych drewnianych płytach. Posługiwałam się sztucznym światłem.

Sesje reklamowe produktowe - obuwie

Drugim sposobem fotografia reklamowej przedmiotów są zdjęcia ubrania na manekinie, bądź przedstawiamy sam przedmiot na białym tle. Taki sposób przedstawiania przedmiotów bardzo popularny jest na portalach typu allegro.